فراخوان نخستین پروژه مینیاتورهای آهنگسازان جوان ایرانی منتشر شد

شورای هنری فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر تهران، شرایط و راهنمای شرکت در نخستین پروژه «مینیاتورهای آهنگسازان جوان ایرانی» را که در قالب چهارمین فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر تهران برگزار خواهد شد، اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فستیوال موسیقی معاصر تهران، شورای هنری این فستیوال به منظور کشف ، معرفی و حمایت از آهنگسازان جوان و نوگرای ایرانی و همچنین ایجاد فرصت تعامل مستقیم آنها با نوازندگان حرفه­‌ای و اساتید آهنگسازی، اقدام به برگزاری پروژه «مینیاتورهای آهنگسازان جوان ایرانی» در چهارمین فستیوال موسیقی معاصر تهران نموده است.

مهلت ارسال آثار در این بخش تا پایان وقت اداری 15 فروردین ماه 1398 اعلام شده است و شورای هنری پروژه مینیاتورهای آهنگسازان جوان، پس از بررسی آثار ارسالی، 10 اثر برگزیده را اعلام خواهد نمود. بر اساس این فراخوان، پذیرفته شدگان طی یک هفته آثار خود را با نظارت و مشورت اساتید اهنگسازی و همچنین نوازندگان برجسته سازهای بادی، جهت اجرا در چهارمین فستیوال موسیقی معاصر تهران، آماده و تکمیل خواهند نمود. همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق شماره تلفن‌ 02188903823 (شنبه تا چهارشنبه از ساعت 13 الی 20) و یا از طریق پست‌الکترونیک office@tehrancmf.com با دبیرخانه فستیوال تماس حاصل نمایند.

درمتن این فراخوان آمده است:

فستیوال موسیقی معاصر تهران، به منظور کشف ، معرفی و حمایت از آهنگسازان جوان و نوگرای ایرانی و همچنین ایجاد فرصت تعامل مستقیم آنها با نوازندگان حرفه¬ای و اساتید آهنگسازی، اقدام به برگزاری پروژه «مینیاتورهای آهنگسازان جوان ایرانی» در چهارمین فستیوال موسیقی معاصر تهران نموده است. به همین منظور برای شرکت در اولین دوره این پروژه ، از همه آهنگسازان جوان ایرانی (Iranian Emerging Composers) دعوت می‌نماید برای شرکت در این دوره آثار خود را با شرایط ذکر شده در این فراخوان، حداکثر تا تاریخ 15 فروردین 1398 به دبیرخانه فستیوال به نشانی پست الکترونیک office@tehrancmf.com ارسال نمایند.
شایان ذکر است که فقط آهنگسازانی پذیرفته خواهند شد که از تاریخ 20 فروردین 1398 تا تاریخ 13 اردیبهشت 1398 امکان حضور فیزیکی در تهران را داشته باشند.

نحوه شرکت در پروژه:
– هر آهنگساز صرفا می تواند یک اثر را برای شرکت در این بخش به دبیرخانه فستیوال ارسال نماید.
– هر آهنگساز می‌بایست قطعه خود را که برای یکی از سازهای فلوت، ابوا، کلارینت، فاگوت و یا هورن (فقط بصورت سولو) نوشته شده است را به دبیرخانه فستیوال ارسال نماید.
– زمان نهایی قطعات می بایست حداکثر 3 دقیقه باشد.
– تعداد قطعات انتخابی حداکثر 2 قطعه برای هر ساز خواهد بود. (مجموعا 10 قطعه منتخب)
– ارسال توضیح درباره اثر در 5 خط ضروری است.
– آهنگسازان می‌بایست قطعه خود را با فرمت PDF نهایتا تا تاریخ 15 فروردین 1398 به دبیرخانه فستیوال به نشانی پست الکترونیک office@tehrancmf.com ارسال نمایند.
– فایل ارسالی میبایست حاوی یک صفحه شامل عنوان اثر، نام و نام خانوادگی آهنگساز، نشانی پست الکترونیک و شماره تماس در ابتدا باشد. لازم به ذکر است که هیچ کدام از دیگر صفحات پارتیتور نباید دارای نامی از آهنگساز باشد.
– کلیه آثار ارسال شده پس از تاریخ 15 فروردین‌ماه به هیچ عنوان پذیرفته نخواهد بود و مهلت ارسال آثار تمدید نخواهد شد.

مراحل انتخاب و انجام پروژه:
– آثار ارسال شده توسط کد شناسایی و بدون نام توسط داوران پروژه مینیاتورهای آهنگسازان جوان ایرانی (شامل اساتید آهنگسازی و نوازندگان سازهای بادی) بررسی و انتخاب خواهد شد.
– آهنگسازان منتخب طی یکی هفته ( از تاریخ 23 فروردین تا 30 فروردین ) با نظارت و مشورت استادان آهنگسازی و نوازنده ساز مورد نظر، آثار خود را آماده اجرا خواهند نمود.
– آثار منتخب پس از تکمیل، توسط نوازندگان آنسامبل بادی فستیوال تهران، در غالب چهارمین فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر تهران اجرا خواهند شد.