فهرست آهنگسازان منتخب جهت شرکت در مرحله نهایی «پروژه مینیاتورهای آهنگسازان جوان ایرانی» منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی چهارمین فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر تهران، شورای هنری این فستیوال با انتشار اطلاعیه‌ای فهرست آهنگسازان منتخب جهت شرکت درمرحله نهایی «پروژه مینیاتورهای آهنگسازان جوان ایرانی» را اعلام کرد. گفتنی است این پروژه در قالب چهارمین فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران و با هدف شناسایی و معرفی آهنگسازان جوان ایرانی برگزار می گردد.

در متن این اطلاعیه آمده است:

پروژه مینیاتورهای آهنگسازان جوان، با هدف شناسایی و معرفی آثار آهنگسازان جوان ایرانی در فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران شکل گرفت. جای شگفتی و خرسندی است که ظرف مدت زمان کوتاهی که در فراخوان این پروژه درنظر گرفته شده بود، تعداد قابل توجهی اثر برای سازهای بادی با شرایط ذکر شده در فراخوان به دبیرخانه فستیوال ارسال گردید. بررسی آثاری مملو از خلاقیت و روحیه نوگرای آهنگسازان جوان، و همچنین میزان اقبال این بخش در میان اهالی موسیقی، ما را مصمم ساخت تا این پروژه را به عنوان بخش مهمی از فستیوال موسیقی معاصر تهران در دوره های آینده نیز مدنظر قرار داده و توسعه دهیم.
هیات انتخاب قطعات «نخستین پروژه مینیاتورهای آهنگسازان جوان ایرانی»، پس از بررسی آثار ارائه شده از طریق کدشناسایی (بدون نام و نام خانوادگی آهنگساز) ضمن تقدیر از تمامی آهنگسازان شرکت کننده در این پروژه، به اتفاق آرا فهرست آثار منتخب جهت شرکت در مرحله نهایی این پروژه در چهارمین فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران را به این شرح اعلام می دارد. از آنجایی که تعداد آثار ارسال شده برای سازهای فاگوت و ابوا بیش از انتظار بود، سه اثر در بخش ابوا و چهار اثر در بخش فاگوت برای شرکت در مرحله نهایی انتخاب شده است. در مرحله نهایی این پروژه، آهنگسازان منتخب با شرکت در کارگاه های آموزشی همراه با نوازندگان آنسامبل بادی فستیوال تهران و اساتید آهنگسازی، اقدام به تغییر و اصلاح قطعات خود خواهند نمود. تنها آثاری که تایید نهایی نوازندگان آنسامبل و اساتید آهنگسازی را دریافت نمایند، در بخش مینیاتورهای جوان چهارمین فستیوال موسیقی معاصر تهران، به عنوان آثار برگزیده اجرا خواهند شد.

فهرست شرکت کنندگان مرحله نهایی پروژه مینیاتورهای جوان

فلوت/
1) حمیدرضا گلستانی ثانی/ فانتزی برای فلوت

ابوا/
1) محمدهادی عیان بد / افسانه
2) ندا ندیم/ قطعه ای برای ابوا سولو
3) مرجان چلنگر/ زندگی زیباست

کلارینت/
1) صبا پورکریمی/ شاکتی
2) هیوا رضازاده/ عسل

هورن/
1) حمیدرضا شرفی/ ندای بیابان
2) مسعود مرشدی/ سوگ و سرور

فاگوت/
1) علی صادقی/ لالایی
2) سرور موسوی/ نولکی
3) بهراد بنایی/ چهارباغ
4) آتا قویدل/ آن دم که صدایش می پژمرد