اجرای موسیقی تئاتر «اکو و نارسیس» هنرمندان کشور بلژیک در فستیوال موسیقی معاصر تهران

«تریو زورم» از کشور بلژیک درآخرین اجرای سومین فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران روی صحنه رفت و موسیقی تئاتر «اکو و نارسیس» را اجرا کرد.

«یوهانس وستندورپ» که به همراه «برونو نلیسن» و «توون کالیر» در قالب «تریو زورم» از کشور بلژیک درآخرین اجرای سومین فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران روی صحنه رفت، در خصوص رپرتواری که در این برنامه ارائه شد گفت: یکی از قطعه های این برنامه پروژۀ ترکیبی اکو برای یک تئاتر موزیکال شامل نمایش، رقص و موسیقی بود؛ این قطعه ارجاعی به داستان «اکو و نارسیس» از داستان های اساطیری یونان است. قطعه دیگری که در این اجرا ارائه شد موسیقی به همراه حالت های پرفورماتیو است که قرار است هفتۀ آینده در کپنهاگ دانمارک اجرایی از آن داشته باشیم. برای این پروژه از سه آهنگساز دعوت کردیم تا قطعاتی را برای ما بنویسندکه در نهایت با همکاری متقابل میان آن ها و گروه نتیجه نهایی کار شکل گرفت.

وی افزود: ایدۀ اولیه گروه این بود که با پروژۀ بزرگتری شامل دکور و نورپردازی در این فستیوال حضور داشته باشد. از آنجا که انتقال این پروژه که تا اندازه‌ای جاه‌طلبانه است با دشواری‌های زیادی همراه بود، از این ایده صرف‌نظر کردیم و رپرتواری از دیگر پروژه‌های گروه را در این اجرا ارائه کردیم.

این هنرمند در خصوص ارزیابی خود از فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران نیز اظهار کرد: خیلی خوشحالیم از اینکه فرصت حضور در این فستیوال را پیدا کردیم. فستیوال موسیقی معاصر تهران از هیجان بسیار بالایی برخوردار است و در سطح حرفه ای بالایی هم فعالیت می کند. نکتۀ جالب این رویداد این است که عده ای جوان با عشق و علاقه بسیار و البته با بودجه ای محدود آن را برگزار می کنند. گروه ما بسیار مشتاق است که در دوره های بعدی این فستیوال هم با پروژه های جدید خود حضور داشته باشد.