کیوان میرهادی رهبر ارکستر باربد پس از اجرا در سومین فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر

برای اجرای قطعه‌ای که 7 سال درگیر ساخت آن بودم خیلی با احتیاط و احترام با تنبور برخورد کردیم

ارکستر باربد در پنجمین روز برگزاری سومین فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر تهران با رهبری کیوان میرهادی در تالار رودکی روی صحنه رفت.
کیوان میرهادی در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری سومین فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر تهران درباره قطعات اجرا شده این ارکستر در این فستیوال، گفت: اولین قطعه‌ای که اجرا کردیم «ساعت‌های گلس» نام داشت که به لحاظ ریتمیک بسیار جالب بود و مورد استقبال هم قرار گرفت. قطعه دوم هم کار تنبور و آواز بود که حدود هفت سال درگیر ساخت آن بودیم. قطعه سوم هم قطعه طولانی است که از صدای کم شروع می‌شود سپس به اوج می‌رسد و دوباره کم می‌شود. و قطعه چهارم هم که در قالب راک تنظیم شده بود بسیار مورد استقبال قرار گرفت.
میرهادی در ادامه در خصوص قطعه دوم اجرای خود که از ساخته‌های خود است؛ افزود: این قطعه مربوط به منطقه اورامان حوالی استان کرمانشاه است. نکته مهم این است که نوشتن برای سازهایی همچون تنبور که دقت زیادی را می‌طلبد قدری دشوار است و من سعی کردم که در این کار از دوبل‌ نوت اجتناب کنم و خیلی با احتیاط و احترام با تنبور برخورد کردیم.
این آهنگساز و رهبر ارکستر همچنین در رابطه با روند برگزاری سومین فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر تهران اظهار کرد: خوشبختانه این دوره فستیوال هم مانند دو دوره
گذشته تاکنون به خوبی برگزار شده و اکثر اجراها نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

لازم به یادآوری است، سومین فستیوال بین‌المللی موسیقی معاصر تهران که از 30 فروردین‌ماه آغاز شده، 7 اردیبهشت‌ماه به کار خود پایان می‌دهد.