اولین دوره فستیوال بین المللی موسیقی معاصر تهران
جدول زمانبندی فستیوال
- 12:00
- 12:30
- 13:00
- 13:30
- 14:00
- 14:30
- 15:00
- 15:30
- 16:00
- 16:30
- 17:00
- 17:30
- 18:00
- 18:30
- 19:00
- 19:30
- 20:00
- 20:30
- 21:00
- 21:30
- 22:00
- 22:30
- 23:00
- جمعه
April 29, 2016 - پنجشنبه
09 اردیبهشت، 1395 - چهارشنبه
08 اردیبهشت، 1395 - سه شنبه
07 اردیبهشت، 1395 - دوشنبه
06 اردیبهشت، 1395 - یکشنبه
05 اردیبهشت، 1395 - شنبه
04 اردیبهشت، 1395 - جمعه
03 اردیبهشت، 1395
آروین صداقت کیش: زیبایی شناسی جان کیج
عاطفه عین علی: ارائه راهکاری برای هارمونیزه کردن فواصل دستگاه سهگاه
شاهین مهاجری: شیوه ای برای نت نویسی سیستم های میکروتونال دوازده قسمتی
نیل واندرلین (هلند): موسیقی، تئاتر و سینما در قرن بیست و یکم
رایموند فوگلس (آلمان): جهت مندی دیدگاه های اتنوموزیکولوژی در دهه های آینده
سینا صدقی: مقدمه ای بر طرح پرسش «صدا چیست؟»
کاوه کشاورز: موسیقی خواب
کیوان میرهادی: موسیقی پست مدرن – تفکر پست مدرنیسم
استانیسلاو سوخورا (لهستان): چگونه یک پروژه موسیقایی موفق را برنامه ریزی کنیم؟
محمد سریر: وضعیت موسیقی معاصر و مردمی در ایران
محمد جواد صحافی: آسمان خالی از ستاره های مذهبی
مهدی بهبودی: جهان زیرین
آروین صداقت کیش: موسیقی بر چهار سوی خود
نادر مشایخی: سرهمبندی
گئورگ نوسبامر (اتریش): ابزار و معانی – صدا به مثابه تنها یک شاخه از موسیقی
حمیدرضا اردلان: تکرار در موسیقی ترانس مدرن
کیوان آقا محسنی: نقدی بر گفتمان تاریخ محور در مطالعات اتنوموزیکولوژی
رزو کیکناتزه (گرجستان): بداهه پردازی در آهنگسازی
سیاوش سجودی
پروژه ازدار: محمد رضایی کلانتری
جهان زیرین: مهدی بهبودی
Xerxes The Dark: محمدرضا گواهی
12:00 | رزو کیکناتزه، ساکسوفون و لپ تاپ (گرجستان) - بداهه نوازی الکتروآکوستیک |
13:30 | رامین بهنا / سیاوش امامی - بداهه نوازی الکترونیک |
15:30 | فیروزه نوایی، فلوت -Saeed Alijani: Impression for Flute Solo -Friedgund Göttsche-Nissner: Walpirgis - Fantasia for Alto Flute -Daniel Kessner: Tous Les matins for Bass Flute -Reza Vali: Kismet -Trio for Flute,Piccolo & Alto Flute |
17:30 | کوارتت ساکسوفون استکهلم - (سوئد)
برنامه های کنسرت - Alper Maral: Common (2008) - Idin Samimi Mofakham: Ludus Consonus IX (2015) / Premiere - Reza Mortazavi: We will find tranquility (2015) / Premiere - Ahmet Yürür: Non-linear continuum - Onur Nurcan: Lament (2015) / Premiere - Kaveh Jodat: New Piece (2015) / Premiere - Arshia Samsaminia: 4our (2015) / Premiere - Erman Özdemir: Movements for Saxophone Quartet (2012) |
21:00 | ارکستر نیلپر مارتینا کوسسکا: پیانو - (لهستان) الکساندرا پیکاژ: ویلنسل - (لهستان) نوید گوهری, رهبر ارکستر - (ایران)
برنامه های کنسرت - Idin Samimi-Mofakham: Holography - - Peteris Vasks: Musica Dolorosa for String Orchestra - Hooshyar Khayam: Concerto for Violincello & String Orchestra “Region Premier” - Arvo Part: Trisagion - Wojciek Killar: Orawa |
12:00 | کوارتت زهی ترنس مدرن - Alireza Mashayekhi: String Quartet No.IV (Ekmelisch) - Hamidreza Ardalan: Holy L in the Sin Op.14 |
13:30 | کوارتت ساکسوفون استکهلم - (سوئد) - Daniel Nelson: Full Throttle (1999) - Erkki-Sven Tüür: Lamentation (1995) - Martyna Kosecka: Znikomek (2010) - Karin Rehnqvist: Rädda mig ur dyn/Rescue me from sinking in the mire (1994) - Diana Rotaru: Fly in Amber (2010) |
14:30 | کوارتت زهی آچهار - Philip Glass: String Quartet No.3 - Nader Mashayekhi: +1Eine Nacht - Kaveh Mirhosseini: Mysticism / Premiere |
17:30 | کوارتت زهی اروند / آنسامبل پارسینا / آنسامبل تجربی تبریز - Mohammadreza Darvishi : String Quartet / Premiere - Hamid Moradian: String Quartet / Premiere - Masih Hasannia: Quintet No.1 / Premiere - Improvisation on Persian Theme |
21:00 | گیرت کالاارت، پیانو (بلژیک) - Idin Samimi Mofakham: Pascal›s Triangle - Claude Ledoux: Courbes d›Etoiles I-VI - Martyna Kosecka: Cogita / Premiere - Luc Brewaeys: Pyramids in Siberia - Aftab Darvishi: Ghazal - Luc Van Hove: Sonatine - Piet Swerts: Seeker of Truth - Robert Groslot: Time Sketches - Wilfried Westerlink: Sonate nr. 3 - Mahdis Golzar Kashani: Creation / Premiere - Idin Samimi Mofakham: Ludus Consonus V / Premiere |
12:00 | کوارتت گیتار آنیل - Ehsan Saboohi : The silence of sorrows - Andrew York: Spin - Leo Brouwer: The Landscape with Rain - Siamak Valaei: Fantasy - Astor Piazzolla: Invierno Porteno |
13:30 | فرشید پاتی نیان، کنترباس - Peteris Vasks: Sonata for Contrabass - Nima Toosi: Solo for Bass / Premiere - Tepo Hata Aho: Josephine Jam - Farshid Patinian: Metamorphosis / Premiere - Behzad Ranjbaran: Ballet - Kaveh Mirhosseini: Khialandood / Premiere |
14:30 | کوارتت ساکسوفون استکهلم - (سوئد) - Daniel Nelson: Full Throttle - Karin Rehnqvist: Rädda mig ur dyn/Rescue me from sinking in the mire (1994) - Catharina Backman: Kinderlied V (2012) - Kjell Perder: Be My Guest (2010) - Erkki-Sven Tüür: Lamentatio (1995) - Mats Larsson Gothe: Gopak (1989) - Jan W Morthenson: Hymn (1987) |
17:30 | آنسامبل اوپیا - (لهستان/ رومانی) - Witold Lutosławski : Grave - Zbigniew Bujarski : Orniphania - Marek Stachowski : Recitativo e la preghiera - Marta Ptaszynska: Moon Flowers - Szymon Brzoska : Miniatures - Bartosz Smorągiewicz : Bagatelle - Sabina ulubeanu : Sonata for cello and piano - Doina Rotaru : Umbre III - Dan Dediu : Paesagsio Concacciatori - Ştefan Niculescu : Duplum - Dan Dediu : Levantiques Op.64 |
21:00 | آنسامبل پرکاشن تهران Armin Kheyrdan: Variation on Chromatic Theme / Premiere - Alfred Schnittke: Quartet for Four Percussionists - Steve Reich: Music for Pieces of Wood - Maziar Younesi: Dynamism / Premiere |
12:00 | کیان حسین / آرمان مقدم / سهیل سهیلی |
13:30 | سینا شعاعی |
14:30 | آنسامبل رود Armin Sanaei: Clarinet Quintet -Armin Sanaei: “A Poem” Solo for Bass Clarinet |
15:30 | برت هلسن، فاگوت - (بلژیک) - Wim Henderickx : Ronddolen - Reza Nakisa : Nostalgia - Tõnu Kõrvits : Song for a Distant Friend - Mehran Rouhani : Panj Ganj - Joan Bagés I Rubi : La voie vers l’autre |
16:30 | دوئت گیتار آلتره - Erik Satie : Gymnopedie No.1 & No.3 - Felipe Gayo : Guajira / Premiere - Felipe Gayo : Mate - Astor Piazzolla: Tango Suite No.3 & 1, 2 |
17:30 | گیرت کالاارت، پیانو - (بلژیک) - Raoul C. De Smet, Etudes pour le piano / Premiere - Ivan Fernandez la Banca, Estudios Compositivos / Premiere |
21:00 | آنسامبل لوگانو - (سوئیس) محمد شله چی، رهبر ارکستر Giacomo Cardelli, Gloria DePiante Vicin, Matteo DelMonte, Mattia Zambolin Maura Marinucci, Sho Kubota Concert Program: - Nadir Vassena: luoghi d’infinito andare - Mathias Steinauer: La dimensione dello strappo Op.18 - Xavier Dayer: 14 Inscriptions - Mohsen Saghafi: Poohar - Peyman Yazdanian: Hozn |
12:00 | علی چوپانی، فلوت / سپهر شاد، فلوت / وحید مهری، گیتار - Wieckowski: Music for two flutes - Arthur Honegger: Danse de la chevre |
13:30 | آرش اسدنژاد، وبلن - Idin Samimi: Lodus Consunus I - Kaveh Mirhosseini: Mistisism - krzysztof penderecki: Monologue |
14:30 | فرزین طهرانیان، گیتار - Leo Brouwer : 20 Etudes for Guitar - Leo Brouwer: Praise Dance - Leo Brouwer: Street Dance - Nikita Koshkin: Prelude & Valse - Andrew York: wish from Three Dimension - Andrew York: Candlelight |
17:00 | فیروزه نوایی، فلوت / داینا آداما، پیانو - What goes Around – For Alto Flute & Piano - Hossein Alizade: Dream for Flute & Piano - Behzad Ranjbaran: Elegy for Flute & Piano |
18:30 | برت هلسن، فاگوت / گیرت کالا ارت، پیانو - (بلژیک) - Mahdis Golzar Kashani : A flight of a captive / Premiere - Frederik Neyrinck : Processus 5 - Wilfried Westerlinck : Hidden from all - Idin Samimi Mofakham : Ludus Consonus 4 / Premiere - Martyna Kosecka : Sial / Premiere - Marc Yeats: A Pathology of line |
21:00 | Nils Petter Molvær, Trumpet / Samuel Rohrer, Drum - (Norway) |
17:00 | O.R.P Quartet - Claude Bolling – Concerto for Classic Guitar and Jazz Piano - Hoagland Carmichael: Georgia in my mind - Kayvan Mirhadi: «Gate 222» (from album LIKOO) - Pat Metheny: Our Spanish Love song (from album Under the Missouri sky) - Andrew York: California Breeze |
21:00 | Nils Petter Molvær, Trumpet / Samuel Rohrer, Drum - (Norway) |
شرکت کنندگان
سخنرانان
کیوان آقا محسنی
حمیدرضا اردلان
مهدی بهبودی
عاطفه عین علی
رزو کیکناتزه (گرجستان)
کاوه کشاورز
نادر مشایخی
شاهین مهاجری
محمد جواد صحافی
آروین صداقت کیش
سینا صدقی
استانیسلاو سوخورا (لهستان)
نیل واندرلیندن (هلند)
رایموند فوگلس (آلمان)
گئورگ نوسبامر (اتریش)
رهبران ارکستر
نوید گوهری
تکنوازان
آرش اسدنژاد، ویلن
رامین بهنا، سینتی سایزر
گیرت کالاارت، پیانو (بلژیک)
علی چوپانی، فلوت
سیاوش امامی، گیتار
برت هلسن، فاگوت (بلژیک)
رزو کیکناتزه، ساکسوفون (گرجستان)
فیروزه نوایی، فلوت
فرشید پاتی نیان، کنترباس
فرزین طهرانیان، گیتار
ارکسترها / آنسامبل ها
کوارتت زهی آچهار
دوئت گیتار آلتره
کوارتت گیتار آنیل
کوارتت زهی اروند
آنسامبل لوگانو (سوئیس)
ارکستر نیلپر
آنسامبل اوپیا (رومانی/لهستان)
کوارتت ا.ر.پ
آنسامبل پارسینا
آنسامبل پیرو
آنسامبل رود
کوارتت ساکسوفون استکهلم (سوئد)
آنسامبل موسیقی تجربی تبریز
کوارتت زهی ترنس مدرن
آنسامبل پرکاشن تهران